Praca w bhp

Dodane: 25-10-2014 09:40
Praca w bhp bhp warszawa prowadzimy w sposób profesjonalny nie zapominając, że nawet najtrudniejszy temat można omówić przykuwając uwagę słuchaczy, z zapałem, ilustrując przykładami dodając szczyptę dobrego humoru. Zespół tworzą specjaliści z dziedziny...bhp, ochrony przeciwpożarowej oraz lekarze i ratownicy medyczni, pracujący w oparciu o wciąż uzupełnianą wiedzę i bogate doświadczenie zawodowe nabyte w różnych branżach poparte wykształceniem. Posiadamy także status ośrodka szkoleniowego co umożliwia nam prowadzenie każdego rodzaju szkoleń w dziedzinie bhp, szkoleń z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz pierwszej pomocy i dokumentowanie ukończenia szkoleń drukami

Ogólnie o bhp

Myślę, że najtańszym i najlepszym pomysłem na szkolenia bhp jest zakup ich w wersji online. Prawdopodobnie z takiej formy szkoleń mogą skorzystać pracownicy biurowi.

Bezpieczeństwo i higiena pracy w przypadku pracy w biurze lub po prostu przy komputerze ma spore znacznie, posłuchacie dlaczego:
Przy pracy na komputerze krzesło ma spore znacznie - wiadomo, że od siedzenia przez kilka godzin na źle dobranym krześle nic nam się nie stanie. Ale takie siedzenie i praca dzień w dzień może prowadzić do całkiem poważnych urazów i zwyrodnień. Wystarczająco dobre krzesło do kompa powinno mieć profilowane siedzisko z możliwością regulacji wysokości (najlepiej jeszcze stopnia pochylenia) oraz znakomicie profilowane oparcie. Oparcie musi porządnie przytrzymywać plecy - jak fotel kierowcy rajdowego. Bez tego można się "połamać". Życzę bezpiecznego używania kompa.

W naszym kraju mamy dość niejasne prawo dotyczące kwestii bezpieczeństwa i higieny pracy ? firmy mające powyżej sto osób muszą mieć specjalnego specjalistę bezpieczeństwa i higieny pracy. Wydaje mi się, że mniejsze firmy też mają odpowiedni obowiązek. W końcu nie mało firm oferujących szkolenia bhp oferuje również outsoucing bhp.


Czy szkolenia bhp są obowiązkowe?

Zatrudniając nowego pracownika musisz spełnić wiele wymogów formalnych. Jednym z wymagań jest przeszkolenie pracownika w zakresie bhp. Obowiązek szkolenia bhp pracowników zawiera Kodeks Pracy.

W przypadku pracownika, który już wcześniej był zatrudniony w naszej firmie i znów go zatrudniamy, nie musimy przeprowadzać szkoleń bhp ponownie.

Celem szkoleń bhp jest poznanie przez pracownika zasad i przepisów pracy na stanowisku w naszej firmie. Poznanie zagrożeń i możliwych wypadków na jego stanowisku pracy. Oraz oczywiście poprawienie bezpieczeństwa i komfortu pracy.

Dobrą wiadomością dla pracodawców jest fakt, że mimo zmian podatkowych w roku 2011 szkolenia bhp pozostały zwolnione z vat.


Przez internet

Szkolenia bhp w internecie

Oferta szkoleń bhp w Polsce jest dosyć duża. Wystarczy wpisać w Google słowo szkolenia bhp a zobaczymy ile jest stron internetowych firm oferujących szkolenia bhp.
Są ich setki.

Tak wiec wychodzi na to, że wybór jest wprost szeroki. Możemy wybierać zarówno wedle kryterium ceny jak i kryterium lokalizacji. Mało tego - większość firm bhp z mojego miasta ma swoje strony internetowe - co za tym idzie nie ruszając się z domu mogę śmiało przebierać w ofertach.

Wadą większości ofert jest niestety skromny, często niewystarczający opis oraz brak jasnego cennika. A to właśnie cennik jest informacją bardzo ważną. Czy by na pewno jest tak trudno go sporządzić i zamieścić?

Sensowną alternatywą dla standardowych szkoleń bhp są szkolenia w internecie. Tutaj akurat opisy usług są niezłe a do tego zawsze zamieszczane są cenniki. Oczywiście nie bez znaczenia jest cena - od kilkudziesięciu złotych za szkolenie. Naprawdę fajna oferta. No i dobre jest to, że nie trzeba wychodzić z domu żeby takie szkolenie odbyć - wystarczy poklikać.


Wypadki

Z wypadkami zwykle jest tak, że nie ma ich do chwili aż się nie przytrafią. Wystarczy rozważyć chwile o tym co by było gdyby nie było żadnych wymagań i wymagań w zakresie bezpieczeństwa pracy. Sporo firm chętnie oszczędziło by nie szkoląc swoich pracowników. A pracownik nie znający ryzyka wykonywanej pracy łatwiej popełni błąd - a więc łatwiej o wypadek.

Fakt, że nawet jeśli pracownicy są szkoleni to wypadki mogą się zdarzyć. Aczkolwiek szkolenie bhp zmniejsza prawdopodobieństwo takiego zdarzenia. A warto zainwestować w profesjonalistów z tej dziedziny bo jeśli zawinimy lub przyczynimy się do powstania wypadku to trzeba będzie wypłacić odszkodowania.

Właśnie przypomniała mi się scena z filmu "Mechanik" gdzie jeden robotnik grzebie w maszynie, która nie była wyłączona ani zabezpieczona a drugi przez przypadek naciska włącznik. Maszyna nie daje się wyłączyć i niestety pechowy robotnik traci rękę. Co prawda później jest bardzo wdzięczny koledze za "spowodowanie wypadku" bo dostaje ogromne odszkodowanie za, które żyje dostatnio. Nie mniej lepiej było tego wypadku uniknąć, czyż nie?


Okresowe szkolenia

Informacje w zakresie obowiązków prawnych szkoleń bhp

Cel szkoleń okresowych jest następujący utrwalenie wiadomości bhp zdobytych w czasie szkolenia bhp zapoznanie pracowników z nowymi rozwiązaniami techniczno-organizacyjnymi

Okresowe szkolenia bhp jak nakazuje rozporządzenie powinny zostać przeprowadzone w okresie nie dłuższym niż sześć miesięcy od rozpoczęcia pracy na określonym stanowisku.

Szkolenie dla pracodawcy oraz szkolenie okresowe należy zakończyć egzaminem sprawdzającym wiedzę objętą programem szkolenia oraz umiejętności wykonywania lub organizowania pracy zgodnie z przepisami i zasadami bhp.

Przymus okresowych szkoleń z bezpieczeństwa i higieny pracy wynikają z Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 9 października 2007 r. (Dz. U. 196 poz. 1420) zmieniającym rozporządzenie w sprawie szkolenia w dziedzinie bhp Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 27-07-2004 r. (Dz. U. Nr 180, poz. 1860).© 2019 http://oczamiczytelnika.olkusz.pl/