Skąd wziąć części? Jakiego mechanika wybrać?

iście próbować zająć się tym samodzielnie, inni oddadzą samochód do warsztatu, ale bez względu na to co wybierzemy, najważniejsze jest to, by dana naprawa przeprowadzona została w odpowiedni sposób. Jeśli nie posiadamy odpowiednic

Skąd wziąć części? Jakiego mechanika wybrać?

Jak podchodzić do napraw samochodów?

Naprawy samochodów często stanowią drażliwy temat i każdy z nas ma swoje metody, by przeprowadzić ją jak najlepiej. Jedni z nas będą oczywiście próbować zająć się tym samodzielnie, inni oddadzą samochód do warsztatu, ale bez względu na to co wybierzemy, najważniejsze jest to, by dana naprawa przeprowadzona została w odpowiedni sposób. Jeśli nie posiadamy odpowiednich umiejętności, zdecydowanie powinniśmy wybrać dobry warsztat, który będzie mógł zapewnić nam szybką i niezbyt kosztowną naprawę. Zanim więc zaczniemy cokolwiek robić, warto pomyśleć czy będziemy mogli zdziałać coś samodzielnie, czy też lepszym wyjściem będzie zapewnienie swojemu autu odpowiednich usług.


Jakie części zamienne warto stosować w autach?

naprawy samochodów zdarzają się każdemu, jednak nie wszyscy z nas wiedzą jak należy podchodzić do takich czynności, aby były one wykonane prawidłowo. W każdym przypadku konieczna może być oczywiście inna czynność, jednak każdorazowo trzeba będzie zatroszczyć się o pewne niezbędne elementy, które pomogą nam uzyskać pożądany przez nas efekt. Jednym z najważniejszych czynników, które będą miały na to wpływ, są oczywiście odpowiednie części zamienne do naszych pojazdów i zdecydowanie w każdym przypadku należy wybierać tylko te sprawdzone, pochodzące od najlepszych producentów. Decydując się na takie elementy, zyskamy pewność, że cała naprawa przebiegnie bez komplikacji a nasze auto zachowa sprawność na długi czas.


Wikipedia o biegu jałowym

Urządzenie biegu jałowego pozwala na wzbogacenie mieszanki w momencie kiedy przepustnica znajduje się w położeniu spoczynkowym. Podczas biegu jałowego silnika, kiedy kierowca nie naciska na pedał przyspieszenia przepustnica jest prawie całkowicie zamknięta. Pozostaje tylko niewielka szczelina dla przepływu dawki mieszanki pozwalającej utrzymać obroty silnika na poziomie 800-900 obr/min. Prędkość przepływu powietrza jest na tyle mała, że z rozpylacza znajdującego się w gardzieli nie jest podawana wystarczająca ilość paliwa i mieszanka jest zbyt uboga. Kanalik, którego ujście znajduje się w przelocie gaźnika, tuż przy brzegu zamkniętej przepustnicy, pozwala na wzbogacenie mieszanki. W położeniu spoczynkowym przepustnicy powietrze płynie z największą prędkością koło jej brzegów co powoduje zasysanie paliwa z kanalika urządzenia biegu jałowego. W momencie kiedy przepustnica zacznie się otwierać prędkość powietrza spadnie w rejonie przepustnicy (powiększy się przekrój kanału powietrznego w tym miejscu) a wzrośnie w rejonie gardzieli. Dlatego paliwo przestanie wypływać z kanalika wzbogacającego mieszankę, a pracować zacznie główna dysza w zwężce.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ga%C5%BAnik



© 2019 http://oczamiczytelnika.olkusz.pl/